Samodzielne odnowienie ścian tynkowanych.

Zachęcamy do lektury!

Odpowiedni materiał pozwoli szybko, i na trwałe pozbyć się drobnych uszkodzeń.

Czynności, od których z reguły zaczynamy odnawianie nowego mieszkania albo remont mieszkania starego, to wypełnianie otworów po kołkach, tak by pozostały możliwie niewidoczne, wyrównywanie niewielkich nierówności ścian, wypełnianie powstałych rys oraz układanie pod tynkiem przewodów w taki sposób, aby po pomalowaniu ściany nie pozostał żaden ślad. Na szczęście sklepy oferują materiały i zaprawy wypełniające odpowiednie do każdej z tych czynności i łatwe do wykorzystania, którymi z łatwością może posługiwać się nawet zupełny nowicjusz – pod warunkiem, że równocześnie zaopatrzymy się w narzędzia niezbędne do ich nanoszenia: w pędzel, szpachlę, kielnię lub pacę.

Procedura poprawiania uszkodzeń powierzchni tynkowych:

tynk2

1. Środek do głębokiego gruntowania służy nie tylko wzmacnianiu osypującego się tynku. Może także wyrównać poprawioną lub otynkowaną na nowo powierzchnię ściany, pozwalając uniknąć różnic w kolorze po pomalowaniu.

2. Drobne nierówności lub niepotrzebne już otwory po kołkach łatwo można zamknąć szybko-schnącą masą wypełniającą.

3. Puszki podtynkowe i kanały na przewody najlepiej zamocować i wygładzić gipsem. Powierzchnie ścian wcześniej zwilżamy.

4. Rysy na tynku znikną na o, stałe, gdy w masę wypełniającą jf zatopimy taśmę. Na koniec powierzchnię gładko obciągamy.

5. Powierzchnie naprawiane zaprawą cementową łatwo można wygładzić pacą z gąbki i wilgotnym pędzlem.

6. Nacięcia w otynkowanych ścianach zamykamy gotową zaprawą. Na wierzch nanosimy cienką warstwę masy wypełniającej.

Jak osuszyć wilgotne ściany:

Pojawienie się grzybów czy wykwitów solnych na ścianach piwnicy jest sygnałem świadczącym o icl wzrastającej wilgotności.

Z czasem może ona doprowadzić do uszkodzenia substancji budowlanej i niekorzystnie odbić się n< naszym zdrowiu. Mur można osuszyć wykonując poziomą warstwę izolacyjną.

tynk3

1. Wiercimy w ścianach dwa rzędy otworów przesuniętych względem siebie, rozmieszczonych co 10 cm. Dolny rząd znajduje się ok. 10 cm ponad podłożem.

2. Płyn izolujący podawany z butelek wnika w ścianę i w krótkim czasie tworzy warstwę izolacyjną. Na butelkach zaznaczamy stan ich wypełnienia.

3. Pył z wiercenia otworów mieszamy z płynem izolującym na gładką masę i wypełniamy nią otwory.

4. Ostatecznie zamykamy otwory szpachlą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*