Materac i strefy twardości

Zachęcamy do lektury!

Osoby zmagające się ze schorzeniami kręgosłupa muszą jeszcze przed zakupem materaca, w odpowiedni sposób skonsultować się z ortopedą. To właśnie on będzie nam w stanie określić, jak twardego modelu należy używać. Dobrany w odpowiedni sposób, pozwoli nam złagodzić wszelkiego typu dolegliwości, a także nie wpłynie na pogłębianie się wad postawy, z którymi coraz więcej osób ma problem. Indywidualne preferencje, jeśli chodzi o wybór materaca to ważna kwestia. Zawsze musi być w odpowiedni sposób zachowana równowaga pomiędzy tym, do czego jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni, a tym, co jest najbardziej odpowiednie dla naszego kręgosłupa. Alergicy muszą mieć w szczególności na uwadze właściwości swojej skóry. Ważne jest nie tylko zdrowie dróg oddechowych, lecz także to, żeby materace spełniały one wszystkie specyficzne potrzeby.

Ciągły rozwój technologii oraz dążenie do budowania stale lepiej dopasowanych materaców przyczyniło się do tego, że zostały wprowadzone różne strefy twardości. Dlatego stawia to nas przed nie lada dylematem odnośnie tego, ile stref powinien posiadać konkretny model. Dzielą się one na 7 i 9-strefowe. Strefy takie zostały wydzielone wyłącznie po to, żeby stanowić odpowiednie podparcie dla głowy, szyi, barków, lędźwi, bioder, ud, stóp czy łydek. Strefy twardości w zasadzie zostały zaprojektowane po to, żeby nie zmieniać zbyt często pozycji podczas swojego snu, wtedy działają najlepiej. Są one też dostosowane wyłącznie do średniego wzrostu.

 


Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem „jak dobrać materac?” dostępnym na stronie https://sweetsen.pl/news/n/92/Jak-dobrac-materac


 

W innego rodzaju przypadkach, ich znaczenie okazuje się co najwyżej drugorzędne. Wybierając materace na stronie Sweetsen.pl, możemy być pewni, że dostaniemy najwyższą jakość materaców 9-strefowych. Są one dostępne w aż 85 różnych modelach. Istnieje opcja ich dostosowania w pełni do jednego z 110 rozmiarów. Nikt na rynku nie jest w stanie nam zaproponować czegoś zbliżonego i podobnego. To zdecydowanie odróżnia je na tle konkurencji. Poza tym są dostarczane niemal ekspresowo, w ciągu zaledwie 10 dni roboczych (3 dni trwa produkcja + 7 dni dostawa). Dzięki dostawie na płasko, czyli żadnym ich rolowaniu albo zginaniu, materace nie będą ulegać żadnemu uszkodzeniu. Osoby, które myślą nad ich wyborem, nawet nie zdają sobie sprawy, jak szeroki jest wybór na rynku. Wypełnienie materaca to jedna z kluczowych kwestii.
Wkład to jest po prostu to, co znajduje się wewnątrz. A jego rodzaj wpływa najbardziej na komfort snu, odpoczynek oraz przede wszystkim nasze zdrowie. Wypełnienie musi zapewniać naszemu kręgosłupowi zarówno odpowiednie podparcie, jak i ułożenie. To są kwestie kluczowe i warto to sobie zapamiętać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*