Jaki materac będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Zachęcamy do lektury!

Dobry i głęboki sen uzależniony jest od wielu czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Podstawą jednak jest odpowiednio dopasowane łóżko lub materac. Dzięki takiemu materacowi nasze ciało przyjmuje odpowiednią pozycję, co skutkuje bardziej efektywnym snem. Podobnie jest z dziećmi. Przy odpowiednio dobranym materacu dziecko o wiele lepiej się wysypia oraz nie budzi się w nocy. Na rynku można znaleźć wiele ofert materaców dla dzieci. Jak jednak wybrać ten odpowiedni dla naszego maluszka?

materace dziecięce

Materace dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

Wokół doboru materaca do łóżeczka dziecięcego krąży wiele teorii często błędnych, które powodują, że nasze maleństwo śpi w niewygodnym łóżku oraz przyjmuje niezdrową pozycję podczas snu. Jednym z takich przekonań, które negatywnie wpływają na sen dziecka, jest kupowanie materaców odznaczających się dużą twardością. Użycie twardego materaca powoduje bardzo niezdrowy ucisk na ważne narządy oraz tętnice co powoduje problemy ze snem, oraz z odpowiednim ułożeniem ciała podczas snu. Już dawno lekarze przestali doradzać swoim pacjentom materacy twardych, które kiedyś uchodziły za bardzo zdrowe i korzystnie wpływające na postawę ciała.

Użycie jako wypełnienie materaca kokosu, trawy morskiej lub innych naturalnych składników nie sprawia, że nagle materac staje się zdrowy i pozwala na przyjęcie lepszej pozycji. Takie materace zazwyczaj są twarde, a jak wcześniej zostało wspomniane, twarde nie znaczy zdrowsze. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór materaca miękkiego i sprężynującego. Dzięki temu ciało nie podlega naciskom oraz możemy przybrać odpowiednią dla naszych krzywizn anatomicznych pozycję. Podobnie sprawa wygląda w materacach dla dzieci. Maleństwo o wiele lepiej wyśpi się na miękkim dopasowującym się materacu niż na twardej jak podłoga powierzchni materaców z wypełnieniem kokosowym.

 

materac dla dziecka

Materace dziecięce dostępne w sklepie internetowym MateraceM.pl

 

Najlepszym rozwiązaniem nieobciążającym kieszeni rodziców są materace z pianki poliuretanowej. Dostępne są w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami dla dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę czy materac ma wszystkie potrzebne tego typu produktom atesty oraz, czy jest bezpieczny dla dzieci. Wykonany z pianki poliuretanowej materac jest bardzo wygodny i dostosowuje się do dziecka. Maluszek już od pierwszej nocy spędzonej na takim posłaniu będzie lepiej spał i mniej budził się w nocy.

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie materaców wykonanych z lateksu. Jak zapewne Wam wiadomo, lateks jest antybakteryjny, nie zatrzymuje wilgoci oraz jest bardzo miękki. Takie łóżeczko z lateksowym materacem będzie bardzo wygodne i podniesie komfort snu naszego dziecka. Osoby, które jednak uparcie wierzą w lecznicze działanie materacy bambusowych czy kokosowych, powinny zainteresować się tradycyjnymi materacami wykorzystującymi cienką warstwę wierzchnią właśnie z kokosa. Są one bardzo miękkie i sprężyste i wykorzystują uwielbiane przez mamy na całym świecie włókno kokosowe. Pełną ofertę materacy dziecięcy znajdą Państwo w sklepie internetowym MateraceM.pl

materacem

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*