Kiedy nie jest wymagana kasa fiskalna – co warto wiedzieć?

Zachęcamy do lektury!

Kiedy nie jest wymagana kasa fiskalna?

Kasa fiskalna jest urządzeniem, które zazwyczaj jest wymagane do prowadzenia sprzedaży usług lub towarów. Jednak istnieją pewne sytuacje, kiedy przedsiębiorcy są zwolnieni z obowiązku posiadania kasy fiskalnej.

Przedsiębiorcy z małymi przychodami

Przedsiębiorcy, których roczny obrót nie przekracza określonej kwoty (aktualnie 20 tysięcy złotych) są zwolnieni z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Jest to rozwiązanie, które ma na celu ułatwienie rozruchu działalności gospodarczej małym przedsiębiorcom.

Usługi zwolnione z obowiązku posiadania kasy fiskalnej

Niektóre usługi są zwolnione z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Dotyczy to m.in. usług medycznych, edukacyjnych, sportowych, kulturalnych oraz usług świadczonych przez organy władzy publicznej.

Zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej na wniosek

W niektórych przypadkach, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej na wniosek. Wymaga to jednak spełnienia określonych warunków i uzyskania zgody organu odpowiedzialnego za kontrolę fiskalną.

Podsumowanie

Kasa fiskalna jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej, ale istnieją sytuacje, kiedy przedsiębiorcy są zwolnieni z obowiązku jej posiadania. Ważne jest jednak, aby pamiętać o spełnianiu określonych warunków i procedur, gdy chcemy ubiegać się o zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*